VEŘEJNÁ SBÍRKA KČT

 

Při pořádání letošního  36. ročníku Novoročního sestupu do údolí Doubravy jsme se již po osmé připojili k veřejné sbírce "Novoroční čtyřlístek"

Tradice této sbírky vznikla v roce 2004.  Výtěžek letošního roku je určen k zajištění vybudování bezbariérových stezek pro vozíčkáře a odbor KČT Havlíčkův Brod přispěl částkou 4269,-Kč. Všem, kteří se této dobrovolné sbírky zúčastnili, patří velké poděkování.

 

Značené turistické trasy pro vozíčkáře

Klub českých turistů buduje značené trasy pro vozíčkáře od roku 2009. Značení tras je financováno ze sbírky „Novoroční čtyřlístek“ a z příspěvků partnerů.

 

Trasy jsou označeny směrovkami s barevnou šipkou a logem vozíčkáře. Rozdělují se do tří stupňů obtížnosti podle povrchu trasy, podélného a příčného sklonu, podle šířky průjezdu a výšky stupňů. Barva trasy znamená její obtížnost.

 

Přístupné trasy – modré jsou určeny pro méně zdatné vozíčkáře, vozíčkáře bez doprovodu, handbiky a elektrické vozíky

 

Částečně přístupné trasy – červené jsou určeny pro zdatné vozíčkáře, vozíčkáře s doprovodem, handbiky a elektrické vozíky

 

Obtížné trasy – černé jsou určeny pro vozíčkáře s doprovodem a terénní elektrické vozíky

 

Postupně byly vyznačeny tyto trasy:

 

 1. r. 2009   Brno – Mariánské údolí
 2. r. 2010   Chlum u Třeboně, osada Lutová
 3. r. 2011   kolem Boleveckého rybníka v Plzni
 4. r. 2011   městskými lesy v Hradci Králové
 5. r. 2012   Praha – okolí metra Hůrka a Lužiny
 6. r. 2012   ve Vizovicích
 7. r. 2013   Kladruby – v areálu rehabilitačního ústavu
 8. r. 2013   v Hrabyni
 9. r. 2014   ve Svitavách - v lese Brand
 10. r. 2014   v Kunratickém lese v Praze
 11. r. 2015   Podhůra u Slatiňan - u rozhledny Bára
 12. r. 2016   okružní trasa k Černému Nadýmači
 13. r. 2017   vozíčkářská stezka u lázní Klimkovice
 14. r. 2017   bezbariérový pokoj na chatě KČT v Prášilech
 15. r. 2018   vozíčkářská stezka v Českých Budějovicích

Klub českých turistů v Havlíčkově Brodě se k akci „Novoroční čtyřlístek“ poprvé připojil v roce 2012.  Celková částka, kterou jsme za rok 2012, 2013,2014, 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019 přispěli na výstavbu vozíčkářských stezek byla 33 537,-Kč.

 

Čtyři novoroční dobré skutky

(Jak na Nový rok, tak po celý rok – staré české přísloví)

 1. Jdi na Nový rok na výlet – překonej svou pohodlnost
 2. Pozvi někoho ze svého okolí – udělej radost někomu ze svých bližních tím, že jej vezmeš s sebou
 3. Poznej kus přírody – projdi maličký kousek vlasti a poznej ho vlastními smysly
 4. Přispěj potřebným – částkou od 20,-Kč výše na konto vyhlášené KČT na podporu aktivit pro zdravotně handicapované spoluobčany.

 

Učiníš-li tyto čtyři dobré skutky, obdržíš odznak Novoroční čtyřlístek.

__________________________________________________________________________

  

 G e l a t i n a  p l u s

Pro radost z pohybu bez bolesti!

Obsahuje kolagenní a minerální látky, které jsou pro zdraví a funkčnost kloubů rozhodující: 20 kolagenních aminokyselin, minerály- Ca, Mg, Fe

 • zlepšují kloubní pohyblivost
 • snižují bolestivost
 • chrání klouby
 • oddalují nástup kloubních potíží
 • posilují všechny klouby, kosti i šlachy v těle!

Použití:

Gelatina plus je doporučována při postižení artrózou (onemocnění kloubů) a osteoporózou (řídnutí kostí). Svými přirozenými účinky zpomaluje proces stárnutí kloubů, kostí, chrupavek, šlach a všech podpůrných vazivových tkání. Je vhodná proti jejich předčasnému opotřebení z nadměrné tělesné námahy (těžká fyzická práce, sport - tenis, kulturistika, kondiční běh, apod.) či z jednostranného zatížení (dlouhodobé sezení, stání... apod.). Poskytuje výraznou pomoc osobám ve vyšším i středním věku a také při maximálním fyzickém nasazení. Pravidelné užívání dokáže oddálit či zastavit možný nástup předčasného opotřebení kloubního aparátu, zmírňuje a účinně pomáhá odstraňovat vzniklé kloubní potíže – ztuhlost kloubů a bolestivost v počátečním stádiu a ve středních stupních degenerativního poškození kloubů - artrózy (osteoartrózy). Tak se lze vyhnout invazivnímu řešení cestou chirurgického zákroku – endoprotézou (náhradou kloubu). Cílené užívání speciální výživy kloubů i kostí - Gelatina plus spolehlivě pomáhá udržovat dobrou kondici celého kloubního ústrojí a člověk si tak uchovává svoji pohybovou aktivitu, je mobilní a fit, bez potíží vykonává běžné denní činnosti, netrpí bolestmi a hybnost jeho kloubů není omezena. I v případě, kdy pacient již musí podstoupit totální náhradu kloubu, může počítat s tím, že kontrolovaný přísun kolagenních a minerálních látek obsažených v Gelatina plus , mu pomáhá posilovat všechny ostatní klouby, také šlachy a pojivové tkáně v těle. Tím komplexně vylepšuje kondici ostatních kloubů a celkově usnadňuje velmi náročnou předoperační i pooperační péčí. Gelatina plus také podporuje růst a kvalitu vlasů, odstraňuje lomivost nehtů, napomáhá regeneraci pokožky a blahodárně působí na odolnost organizmu. Určená je mužům i ženám všech věkových kategorií. Vzhledem k čistotě obsahu je vhodná a doporučuje se i ženám v jejich náročných obdobích - budoucím matkám, v mateřství, v menopauze. Gelatinu plus oceňují všichni, co chtějí být fit, aktivní a život si užívat v dobrém zdraví a s radostí z každodenního pohybu.

Vlastnosti:

Gelatina plus vyniká zejména specifickou skladbou a vyšší koncentrací biologicky nejaktivnějších látek – 20 aminokyselin , di – a tripeptidů, a minerálních látek, které garantují maximální účinnost. Gelatina plus tak dokáže doplnit v kloubních i kostních tkáních kolagenní a minerální látky a kompenzovat jejich úbytek. Je spolehlivou a vítanou posilou nejen pro klouby i kosti, ale navíc také pro vlasy, nehty i pleť. Charakteristická je vysoká aktivní účast vzácného leucinu a glycinu, zvláště důležitých pro výstavbu a růst chrupavek kloubů. Syntéza obsažených stavebních látek, bílkovin a vápníku podporuje i tvorbu kostní tkáně. Gelatina plus zaručuje maximální sterilitu a zachování přírodní účinnosti aminokyselin, jejich dokonalou vstřebatelnost a využitelnost v lidském těle. Gelatina plus je přírodní čistý produkt, který nezatíží organismus příjmem sacharidů, konzervačními látkami, dále neobsahuje cholesterol ani purin. Nemá vedlejší nežádoucí účinky. Gelatina plus působí dieteticky a svojí skladbou příznivě ovlivňuje metabolizmus. Zejména důležité jsou tyto kolagenní aminokyseliny:

 • Leucin + Glycin - snižují bolestivost spolehlivou obnovou chrupavčitých, vazivových a kostních tkání.
 • Prolin + Lysin -zlepšují hybnost kloubů podporou měkké výstelky kloubů a stimulaci kloubního mazu, klouby snadno prokluzují.
 • L-Methionin + Cystein – pro zvýšení odolnosti a výkonnosti chrupavčitých a kostních tkání vážou vodu v tkáních, hydratují je a zvyšují tak jejich schopnost přenášet tlaky a zátěže.
 • Phenylalanin - pro zpevnění úponů a šlach a vyšší výkonnost kloubů

PLUS hořčík + vápník + železo – pro lepší kondici a sílu kloubů i kostí účinnějším zabudováním kolagenu posilují všechny pojivové, kloubní a kostní tkáně.

Dávkování:

3x denně po 1-2 kapslích. Kapsle polknete celé, případně zapijete vodou. Při krátkodobém užívání denní dávky můžete zdvojnásobit. Dle individuální potřeby kúru opakujete i několikrát v roce.

Zvýhodněná cena pro členy KČT.

 

POKUD BY MĚL NĚKDO Z ČLENŮ KČT ZÁJEM O ZAKOUPENÍ TOHOTO POTRAVINOVÉHO DOPLŇKU, DOMLUVTE SE  S ALENOU KUBÁTOVOU, PŘÍPADNĚ S JARKOU KOHOUTOVOU. Peníze se vybírají předem.

___________________________________________________________________________________________