Podklady pro tvorbu webových stránek

Pevně věřím, že se tato zpráva nebo spíš takový malý návod, nikoho z mých věrných dopisovatelů, zpravodajů či reportérů nedotkne osobně. Tak tedy - opravdu si vážím Vás všech , kteří mi posíláte na moji adresu různé příspěvky ale musíme si  ujasnit taková nenáročná pravidla.

Pokud posíláte nějaký text - zápis z vycházky nebo doplňující informace k připravované vycházce -  vytvořte si text  v programu "WORD" a pošlete mi  ho jako přílohu mailu. Usnadníte mi tím spoustu práce a času. Předem děkuji.

A teď co se týká posílání fotek. Na každé vycházce se domluvte, kdo z Vás "fotografů" pošle fotky na web. Vždy, prosím, pouze jeden z Vás. Pokud nebudu mít nějaký zásadní problém s umístěním, umístím je všechny a připíšu k tomu i jméno fotografa. Svým způsobem přenesu zodpovědnost přímo na autora. Optimální množství Vámi poslaných fotek je cca 10-15 ks  a  musí mít alespoň základní odpovídající kvalitu a velikost. Chápu, že otázka kvality je sporná a každý máme jiný pohled.  Já sama jsem pouhý fotoamatér.  Další věc je úprava fotek. Snažte se, prosím,  Vámi zaslané fotky upravit sami. (Ve vybavení každého digitálního fotoaparátu bývá CD s nějakým programem na úpravu fotek nebo já třeba ráda upravuji v programu Picasa ) Jak jistě víte je s tím spojena časová náročnost a já bohužel nemám čas  a příznávám, že ani chuť upravovat "cizí" fotky, které jsou pouze staženy z paměťové karty. Tak a na konec jsem se dostala k velikosti fotek. Optimální je minimální velikost cca 200-300 Kb. Spíše tedy těch 300 ale i 200 je dostačující. Fotky menší velikosti dávám na web zcela vyjímečně a po pravdě Vám musím napsat, že velmi nerada. Ráda bych, aby naše stránky měly určitou kvalitu a úroveň a myslím si, že než umísťovat fotky nekvalitní, malých rozměrů nebo třeba rozmazané tak raději žádné.

Pokud by někdo potřeboval poradit, tak pokud budu umět, ráda Vám pomohu.

Lenka