Oblastní turistický odznak

LIBĚCKÁ STEZKA

 

Úvodní slovo

      Vítáme Vás v Podoubraví, v kraji pod Železnými horami. Tento kraj Vás jistě zaujme svou krásou. Zvlněnou krajinou Žďárských vrchů, zalesněnými stráněmi Železných hor, hladinami rybníků, rozervanými skalami v údolí Doubravy u Chotěboře až po rovinatý kraj u Čáslavi. Jsou tu také různé kulturní památky. Doporučujeme odbočit v Sopotech od zastávky ČD a vystoupat asi 1 km po modré turistické značce na kopec nad Sobíňovem, kde uvidíte kolem hned několik kostelů. Ve Vojnově Městci a Krucemburku, na kopci v Havlíčkově Borové a dole u Doubravy v Sopotech. Dále v Chotěboři a Libici nad Doubravou, za nimi v dálce je Nová Ves u Chotěboře, Maleč, Uhelná Příbram a Heřmaň. Za lesem je ještě kostel v Horním Studenci, který ovšem není vidět. Na trase se nachází také několik zámků a zámečků. Je to Žďár nad Sázavou, Nový Studenec, Štěpánov, Chotěboř, Kroměšín, Rochňovec, Libice nad Doubravou, Nová Ves u Chotěboře, Maleč, Vilémov, Běstvina, Třemošnice a Žleby.

     Pro náš odznak jsme si vypůjčili jméno kupecké stezky, která tudy procházela za dávných časů. Průběh stezky se během doby měnil, proto naše doporučená trasa vychází ze současné situace ve značených turistických cestách a méně frekventovaných silnic.

 

Podmínky pro získání OTO Liběcká stezka

Navštívit 17 povinných a 3 volitelná místa a nechat si je potvrdit předepsaým způsobem. Trasu je možné absolvovat libovolným způsobem a v jakémkoliv časovém rozmezí. Povinná místa se nacházejí přímo na doporučené trase, volitelná místa mají určitý vztah k Liběcké cestě nebo jsou něčím významná pro tento kraj.

 

Záznamník můžete získat na adrese

Jaroslav Jonák

Sopoty 206

582 62 Sobíňov

 

nebo na akcích KČT Havlíčkův Brod

 

Po splnění podmínek zašlete záznamník na stejnou adresu a přiložte ofrankovanou obálku pro zaslání odznaku.

Cena záznamníku je 30,- Kč, k ceně je nutné připočítat poštovné.